Zaczynasz przygodę ze światem hi-fi? Zapomnij o szukaniu fajnego grania z budżetowego amplitunera czy wiekowego wzmacniacza japońskiego koncernu z portalu aukcyjnego. Argon Audio SA1 ma wszystko (no prawie), co do życia potrzebne.

Wzmacniacz o mocy 2x 40W wystarczy aby napędzić większość kolumn, osobne zasilanie sekcji analogowej i cyfrowej zapewnia niski poziom zniekształceń, moduł Bluetooth pozwala bezprzewodowo przesyłać cyfrową muzykę, wbudowany DAC obsługuje większość typowych formatów muzycznych aż do 192 kHz / 24 bitów. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy pozwala poprawić jakość brzmienia z czarnej płyty. Wygodny pilot umożliwia obsługę wszystkich funkcji a 3 letnia gwarancja zapewnia spokój ducha. To wszystko w cenie, która nie zrujnuje domowego budżetu.

Słuchasz muzyki na soundbarze? Posłuchaj jak powinna ona brzmieć w prawdziwej jakości na dwóch kolumnach.


Wejście Bluetooth dla Twojej muzyki
SA1 pozwala na odtwarzanie Twojej ulubionej muzyki z praktycznie dowolnego urządzenia – telefonu, tabletu lub komputera. Chcicałbyś przenieść muzykę z serwisów streamingowych na nowy poziom? Nic prostszego. W aplikacji wybierz SA1 i korzystaj ze swojej ulubionej aplikacji: Spotify, Tidal lub Qobuz. Tak samo prosto zabrzmi muzyka z kilkuset tysięcy internetowych rozgłośni internetowych. Polecamy do tego aplikację TuneIn.

Masz już odtwarzacz strumieniowy? Podłącz go do wejścia analogowego (RCA) lub wejścia cyfrowego (Toslink).

Automatyczny wybór wejścia
Jeśli nie chcesz szukać pilota za każdym razem kiedy uruchamiasz swój telewizor, to mamy dla Ciebie fantastyczną wiadomość. SA1 wyposażony jest w prosty układ wykrywania sygnału i może automatycznie przełączyć się na wejście optyczne, kiedy tylko włączysz swój ulubiony program telewizyjny lub uruchomisz film z Netflixa. Co więcej, dzięki kompatybilności z pilotami IR Sony oraz Samsunga, nie musisz sięgać pod dedykowanego pilota aby zmienić poziom głośności. Możesz zrobić to samo pilotem od telewizora. To dopiero wygoda!

Przedwzmacniacz gramofonowy
Jeśli marzysz o słuchaniu wieczorami muzyki z czarnych płyt to możesz wykorzystać wbudowany w SA1 przedwzmacniacz gramofonowy. Jest on kompatybilny z wkładkami MM (ang. Moving Magnet – ruchomy magnes). Jeśli nie jesteś pewien w jaki rodzaj wkładki wyposażony jest Twój gramofon, skontaktuj się z naszymi ekspertami a będą w stanie doradzić odpowiednie rozwiązanie.


Wydajna końcówka mocy
Argon SA1 jest wyposażony w 2x 40W wzmacniacz w klasie D. Ma on swoje niezależne zasilanie i bardzo dobre parametry. Chwilowa moc przy 8 Ω wynosi 50W a przy 4 Ω aż do 100W. Dzięki temu nie powinno nigdy zabraknąć energii w Twojej muzyce. Jeśli chcesz nagłośnić większe pomieszczenie lub też chciałbyś poprawić jakość niskich tonów, możesz wykorzystać wyjście liniowe z SA1 do podłączenia subwoofera lub kolumn aktywnych.

Zasilane gniazdo USB
Jeśli chcesz poprawić zasięg oraz jakość strumieniowania w stosunku do wbudowanego w SA1 modułu Bluetooth, to możesz podłączyć do wejścia cyfrowego odtwarzacz strumieniowy wyposażony w wyjście Toslink lub odbiornik Google Chromecast Audio. Dzięki temu zwiększysz zasięg w stosunku do Bluetooth (Chromecast działa na Wi-Fi) ale również umożliwisz przesyłanie sygnału audio w wyższej jakości, aż do formatu 96 kHz / 24 bit. Gniazdo USB dostarcza wtedy prąd modułowi Chromecast i nie potrzebujesz dodatkowego zasilania ani gniazdka przy sprzęcie.

Chciałbyś stworzyć system?
SA1 sprawdzi się świetnie z praktycznie każdymi kolumnami. Jeśli jednak chcecie stworzyć system o wyjątkowym stosunku jakości do ceny, polecamy kolumny podstawkowe Argon Audio Alto 5 (zestaw 2200 zł) lub podłogowe Alto 55 (zestaw 3500 zł). W odróżnieniu od wzmacniacza, kolumny dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej.