GRAMOFON ANALOGOWY LINN SONDEK LP12
Produkt, dla którego Ivor Tiefenbrun zbudował firmę Linn. Legenda, dla melomanów i fachowców absolutny wzorzec jakości oraz brzmienia analogowego. Gramofon ten produkowany jest niemal bez zmian od 1972 roku. Obiekt marzeń wszystkich wielbicieli płyt winylowych i wzorzec dla linnowskich źródeł cyfrowych. To dzięki temu brzmieniu wszystkie produkty Linn'a są „wypełnione” analogowym brzmieniem, wielką precyzją w odtworzeniu sceny dźwiękowej oraz wspaniałą muzykalnością.

Od Sondek'a LP12 zaczyna się cała historia Linn'a. To właśnie ten gramofon, uważany za najważniejszy produkt hi-fi wszech czasów, posiada najliczniejsze grono wielbicieli na całym świecie. Od prawie 50 lat miłośnicy muzyki na całym świecie mogą cieszyć się jego wyjątkowym brzmieniem. Oferuje bardziej muzykalne, przyjemne oraz naturalne brzmienie niż jakikolwiek inny gramofon, co powoduje, że LP12 od lat jest wzorcem, według którego wszystkie gramofony są oceniane.Dla Linn'a jest to nadal najważniejszy produkt. Każdy z ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy może zostać rozbudowany do najnowszej wersji, pozwalając z czasem jeszcze zwiększać satysfakcję z odtwarzania naszych płyt. Obudowa gramofonu (plinta) wykonana jest z naturalnego drewna przez najlepszych stolarzy, a mechanizm jest ikoną inżynierii precyzyjnej.
Sondek LP12 tchnie nowe życie w ukochane płyty. Wystarczy tylko posłuchać... i nie ma już odwrotu.

W naszym salonie znajdą Państwo wszystkie wersje tego gramofonu - Majik, Majik+, Akurate, Akurate+ oraz flagowy Klimax.

Mamy zaszczyt należeć do wąskiego grona specjalistów od tego gramofonu. Jako jedyni w Polsce posiadamy tytuł LP12 Specialist. Sprzedajemy i kalibrujemy nowe Sondeki LP12 w całym kraju, od morza do gór. Świadczymy również usługi serwisu oraz rozbudowy wszystkich modeli gramofonów Linn'a, począwszy od pierwszych egzemplarzy z lat 70-tych.Sondek LP12 Klimax
Gramofon / Przedwzmacniacz MC
Cena: 100 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Referencyjna wersja Sondeka LP12 Linn'a, uznawana jednocześnie za najlepszy gramofon na świecie.

Wersja rozbudowana o wewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy: Urika I (wyjścia RCA / XLR) lub Urika II (wyjścia Exakt Link). Dzięki maksymalnemu skróceniu ścieżki sygnałowej możliwe jest wzmocnienie sygnału z wkładki typu moving coil od razu w gramofonie. Unikamy długich połączeń i zakłóceń dla bardzo delikatnego sygnału z niskopoziomego generatora jakim jest Kandid.

Urika I umożliwia wyprowadzenie bezpośrednio z gramofonu kabli RCA lub XLR (szczególnie polecanych przy większych odległościach) i wpięcie gramofonu do praktycznie każdego, high-endowego systemu.

Urika II dzięki wyjściom Exakt Link może być podłączona do jakiegokolwiek źródła Linn'a z wejściami w tym samym standardzie. Dodatkowo możemy sterować za pomocą aplikacji mobilnej "w locie" parametrami wzmocnienia, dobierając pod własny słuch parametry do Kandida lub innej wysokiej klasy wkładki.
Sondek LP12 Klimax
Gramofon
Cena: 88 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Referencyjna wersja Sondeka LP12 Linn'a, uznawana jednocześnie za najlepszy gramofon na świecie.

Topowy gramofon to najlepsze materiały: ramię Ekos SE z tytanową rurką ramienia, sub-chassis oraz armboard Keel wykonany z jednego bloku aluminium oraz unikatowej konstrukcji wkładka gramofonowa Kandid. Dzięki trzy punktowemu montażowi oraz body wykonanego z identycznego materiału co główka ramienia, po skręceniu razem staje się niemal jednością z ramieniem, a dalej sub-chassis.

To wszystko przekłada się na dźwięk. Muzykalny, niczym nie skrępowana dynamika w skali makro oraz mikro, szeroka scena dźwiękowa z doskonałą czytelnością każdego instrumentu, każdej melodii.

Na zestaw Klimax składa się: mechanika LP12 z najnowszym łożyskiem Karousel, ramię gramofonowe Ekos SE, wkładka Kandid (MC), sub-chassis Keel, zewnętrzny zasilacz Klimax Radikal MCU, silnik Radikal, podstawa antywibracyjna Trampolin 2, pokrywa i okablowanie Linn Klimax w wersji RCA lub XLR.
Sondek LP12 Akurate+
Gramofon
Cena: 47 500 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Akurate+ to wersja rozbudowana o zaawansowany zasilacz Radikal MCU, który współpracuje z silnikiem na prąd stały (DC). Tego typu silniki mają wiele zalet, między innymi generują mniej wibracji podczas pracy oraz nie tworzą pola elektromagnetycznego, którego sygnał mógłby być odbierany przez wkładki MC, jednak wymagają rozbudowanego zasilania i kontroli, jeśli mają spełniać swoją rolę. Akurate Radikal MCU ma rozmiary identyczne z odtwarzaczem Akurate DS/DSM.

Dzięki układowi auto-kalibracji, mamy pewność, że za każdym razem kiedy urchamiamy gramofon będzie on utrzymywał idealną zadaną prędkość obrotową, 33.3 lub 45 obrotów na minutę.

Na zestaw Akurate+ składa się: mechanika LP12 z najnowszym łożyskiem Karousel, ramię gramofonowe Akito SE, wkładka Krystal (MC), sub-chassis Kore, zewnętrzny zasilacz Akurate Radikal MCU, silnik Radikal, podstawa antywibracyjna Trampolin 2, pokrywa i okablowanie Linn Silver. Dostępny jest również przewód 5-pin DIN - XLR.
Sondek LP12 Akurate
Gramofon
Cena: 39 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Na zestaw Akurate składa się: mechanika LP12 z najnowszym łożyskiem Karousel, ramię gramofonowe Akito SE, wkładka Krystal (MC), sub-chassis Kore, zewnętrzny zasilacz Lingo 4, podstawa antywibracyjna Trampolin 2, pokrywa i okablowanie sygnałowe Linn Silver.

Wiele uwagi poświęcono minimalizacji wibracji, szczególnie dotyczy to nowego silnika i zewnętrznego zasilacza Lingo (4 generacji), który dysponuje układem optycznym, sprawdzającym za każdym razem prędkość gramofonu. Sztywność w krytycznym miejscu, tj. pomiędzy łożyskiem a punktem mocowania ramienia poprawia sub-chassis Kore. Posiada on płytę ramienia wykonaną z jednego bloku aluminium, specjalnie wycinanego aby nie rezonował w krytycznym spektrum częstotliwości.

Jak każdy LP12, również Akurate może zostać ulepszony do wyższej wersji, aż do poziomu Klimax. Prosimy o kontakt z naszym salonem, chętnie doradzimy odpowiednią ścieżkę rozbudowy.
Sondek LP12 Majik+
Gramofon
Cena: 25 500 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Majik+ to nasza ulubiona wersja. Zawiera wiele elementów droższej serii Akurate, będąc jeszcze w cenie będącej w zasięgu wielu fanów muzyki zapisanej na płytach winylowych.

Na zestaw Majik+ składa się: mechanika LP12 z najnowszym łożyskiem Karousel, ramię gramofonowe Akito SE, wkładka Adikt (MM), sub-chassis Majik, wewnętrzny zasilacz Majik PSU, podstawa antywibracyjna Trampolin 2, pokrywa i wyższej klasy okablowanie sygnałowe.

Jak każdy LP12, również Majik+ może zostać ulepszony do wyższej wersji, aż do poziomu Klimax. Prosimy o kontakt z naszym salonem, chętnie doradzimy odpowiednią ścieżkę rozbudowy.

Gramofon dostępny jest w kilku wersjach wykończenia z naturalnego drewna (wiśnia, orzech, dąb, czarny jesion, róża) oraz za dodatkową opłatą w wyborze lakierów z palety RAL K5 na wysoki połysk.

Jako element dodatkowy acz praktycznie niezbędny, proponujemy automatyczną windę do ramienia Little Fwend.
Sondek LP12 Majik
Gramofon
Cena: 15 250 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Majik to najbardziej przystępna wersja gramofonu Sondek LP12. Jest to idealny start w high-end, jeśli poważnie traktujemy muzykę w domu.

Na zestaw Majik składa się: mechanika LP12 z najnowszym łożyskiem Karousel, ramię gramofonowe Majik, wkładka Adikt (MM), sub-chassis Majik, wewnętrzny zasilacz Majik PSU, podstawa Solid Base, pokrywa i okablowanie sygnałowe Linn Black.

Jak każdy LP12, również Majik może zostać ulepszony do wyższej wersji, aż do poziomu Klimax. Prosimy o kontakt z naszym salonem, chętnie doradzimy odpowiednią ścieżkę rozbudowy.

Szkocki gramofon jest wspaniałym przykładem wykorzystania mechaniki precyzyjnej w reprodukcji muzyki w naszych domach. Podobnie jak każdy precyzyjny mechanizm, wymaga odpowiedniego ustawienia aby pracować optymalnie. Dlatego jeśli zdecydują się Państwo na zakup dowolnego LP12, nasz przeszkolony personel dostarczy go do domu, zmontuje oraz skalibruje na miejscu. Pozostanie wybrać płytę, włączyć gramofon i opuścić ramię, aby przenieść się w zupełnie inny świat.
UltraDeck+ M
Gramofon
Cena: 12 500 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     MoFi Electronics, USA

Flagowy gramofon MoFi Electronics to wszystkie sprawdzone rozwiązania, które zastosowano w UltraDecku podniesione o jeden poziom wyższej dzięki nowej wkładce. To tylko pokazuje ile potencjału skrywa w sobie ta amerykańska konstrukcja stworzona przez speców od muzyki nagranej na czarnych płytach.

Zamontowana fabrycznie (i wstępnie skalibrowana) wkładka MasterTracker to referencyjna konstrukcja typu MM ze szlifem Micro Line, zawstydzająca wiele znacznie droższych konstrukcji Moving Coil.

MoFi UltraDeck+ M to jeden z najbardziej nagradzanych gramofonów i według wielu specjalistycznych gazet jeden z najciekawszych gramofonów w przedziale do 20 tys. zł.
UltraDeck+
Gramofon
Cena: 11 500 zł

Klasa sprzętu: Premium Hi-Fi
Producent:     MoFi Electronics, USA

Gramofon dla bardziej zaawansowanych miłośników muzyki. Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity. UltraDeck wykorzystuje obudowę o konstrukcji kanapkowej składa się z aluminium, specjalne dobieranego polimeru oraz MDFu. Ma nie tylko zapewniać doskonałą izolację od wibracji, ale również usztywniać całość konstrukcji.

Ulepszone w stosunku do modelu StudioDeck ramię wyposażono w szafirowe łożyska 10" z przewodzami z ultra czystej miedzi OCC. Masywniejszy jest również talerz, zapewniający niższy poziom zniekształceń. Zamontowana fabrycznie wkładka UltraTracker brzmi w tym komplecie fantastycznie, dając nam bardzo namacalny i nasycony dźwięk, od którego trudno się oderwać.
StudioDeck+ U
Gramofon
Cena: 7 500 zł

Klasa sprzętu: Premium Hi-Fi
Producent:     MoFi Electronics, USA

Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity. Gramofon analogowy StudioDeck nie tylko świetnie wygląda, ale również zawiera wiele rozwiązań spotykanych zazwyczaj w droższych konstrukcjach.

Odwrócone łożysko, wykonany z Delrinu™ talerz, 10 calowe - dłuższe niż standardowe ramię gramofonowe pozwala na uzyskanie mniejszych zniekształceń podczas odtwarzania, a tłumiona rurka zapobiega wpływowi rezonansów na pracę wkładki. Ramię pozwala na dokładną regulację ustawień, w tym między innymi wysokości (VTA) oraz azymutu. Całość uzupełniają nóżki wykonane z Delrinu™ oraz gumy.

MoFi to solidna konstrukcja, stworzona do odtwarzania muzyki przez lata. Wysokiej klasy wyjścia RCA umożliwiają podłączenie wybranego przez siebie kabla sygnałowego (podobnie jak kabla zasilającego).

Zamontowana fabrycznie wkładka UltraTracker (standardowa w wyższym modelu) poprawia całość o jeden poziom, zarówno w górze, średnicy jak i dole pasma. Nasz faworyt w klasie do 10 tys. zł.
StudioDeck+
Gramofon
Cena: 6 690 zł

Klasa sprzętu: Premium Hi-Fi
Producent:     MoFi Electronics, USA

Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity. Gramofon analogowy StudioDeck nie tylko świetnie wygląda, ale również zawiera wiele rozwiązań spotykanych zazwyczaj w droższych konstrukcjach.

Odwrócone łożysko, wykonany z Delrinu™ talerz, 10 calowe - dłuższe niż standardowe ramię gramofonowe pozwala na uzyskanie mniejszych zniekształceń podczas odtwarzania, a tłumiona rurka zapobiega wpływowi rezonansów na pracę wkładki. Ramię pozwala na dokładną regulację ustawień, w tym między innymi wysokości (VTA) oraz azymutu. Całość uzupełniają nóżki wykonane z Delrinu™ oraz gumy.

MoFi to solidna konstrukcja, stworzona do odtwarzania muzyki przez lata. Wysokiej klasy wyjścia RCA umożliwiają podłączenie wybranego przez siebie kabla sygnałowego (podobnie jak kabla zasilającego).

Zamontowana fabrycznie wkładka StudioTracker pokazuje pełen energii przekaz z czarnej płyty, o doskonale zarysowanej przestrzeni i barwie naturalnych instrumentów. W komplecie z pokrywą przeciwkurzową.
Planar 3 & Elys 2
Gramofon
Cena: 3 750 zł

Klasa sprzętu: Premium Hi-Fi
Producent:     Rega Research, Anglia

Nasz ulubiony gramofon Regi, w dalszym ciągu bardzo przystępny cenowo, jednak zawierający sporo rozwiązań z droższych modeli i brzmiący zdecydowanie bardziej muzykalnie. Po raz pierwszy znajdziemy tutaj specjalny "pomost" usztywniający konstrukcję przy jednoczesnej redukcji masy oraz komputerowo zaprojektowane ramię RB330. Naszym skromnym zdaniem Planar 3 to gramofon o najlepszym stosuneku jakości do ceny w ofercie tego producenta.

Grubszy, szklany talerz, podwójnie wzmocnienie plinty pomiędzy łóżyskiem głównym a ramieniem oraz wkładka Rega Elys 2.
Planar 2 & Bias 2
Gramofon
Cena: 2 750 zł

Klasa sprzętu: Hi-Fi
Producent:     Rega Research, Anglia

Planar 2 tylko na pierwszy rzut oka przypomina niższy model. Znajdziemy tutaj ulepszone ramię RB220, sztywniejszą plintę oraz talerz wykonany ze szkła Optiwhite. Do tego doskonała budżetowa wkładka Rega Bias 2, biały pasek napędowy z droższych modeli, wełniana mata gramofonowa i lepsze okablowanie. Eliptyczny szlif igły w Bias 2 wyciąga więcej muzyki niż wkładki ze szlifem sferycznym. To zupełnie innym poziom brzmienia.

Planar 2 dostępny jest w kolorze czarnym, białym lub czerwonym.
W komplecie, tak jak z innymi Planarami 1-3 znajduje się przezroczysta pokrywa, chroniąca przed kurzem.
Planar 1 Plus
Gramofon / Przedwzmacniacz MM
Cena: 1 900 zł

Klasa sprzętu: Hi-Fi
Producent:     Rega Research, Anglia

Nowa wersja gramofony Planar 1 rozszerzona o wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM. Idealna, jeśli nasz wzmacniacz nie posiada wejścia gramofonowego, a dysponujemy ograniczonym budżetem lub miejscem na sprzęt. Skraca to również drogę sygnału.

W komplecie z gramofonem dostarczana jest zainstalowana i wstępnie skalibrowana wkładka Rega Carbon. Jeśli chcesz poprawić brzmienie Planara 1, warto rozważyć dokupienie zestawu Upgrade Kit (500 zł), zawierającego: nowy, ulepszony pasek napędowy, wełnianą matę gramofonową oraz wkładkę Rega Bias 2.
Planar 1 Plus dostępny jest w kolorze czarnym lub białym.
Planar 1
Gramofon
Cena: 1 400 zł

Klasa sprzętu: Hi-Fi
Producent:     Rega Research, Anglia

Planar 1 to podstawowy gramofon w ofercie angielskiego producenta. Gotowy do grania w kilka minut po wyjęciu z pudełka, jest świetnym produktem dla osób pragnących zacząć swóją przygodę z muzyką z czarnej płyty. Ramię RB110, silnik 24V, talerz z żywicy fenolowej oraz plinta (obudowa) dostępna w dwóch kolorach: czarnym oraz białym.

W komplecie z gramofonem dostarczana jest zainstalowana i wstępnie skalibrowana wkładka Rega Carbon. Jeśli chcesz poprawić brzmienie Planara 1, warto rozważyć dokupienie zestawu Upgrade Kit (500 zł), zawierającego: nowy, ulepszony pasek napędowy, wełnianą matę gramofonową oraz wkładkę Rega Bias 2.
TT-2
Gramofon
Cena: 1 290 zł

Klasa sprzętu: Hi-Fi
Producent:     Argon Audio, Dania

Jeśli chcesz awansować w towarzystwie, kup Argon Audio TT-2. Ten budżetowy gramofon wygląda na dużo droższy niż jest w rzeczywistości. Na dodatek też brzmi jak droższy, bo przy jego konstrukcji oszczedności na marketing pozwoliły wydać więcej na rozwiązania techniczne, które wprost przekładają się na dźwięk. Szklany talerz, wkładka z szlifem eliptycznym i proste ale solidne ramię sprawi, że każda płyta będzie brzmiała naprawdę dobrze.

TT-2 nie posiada wbudowanego przedwzmacniacza, dlatego jeśli Twój wzmacniacz nie ma dedykowanego wejścia dla gramofonu, musisz taki przedwzmacniacz zakupić. Zanim jednak zaczniesz się zastanawiać co wybrać, polecamy na start wzmacniacz MM Argon Audio Phono1 (330 zł) lub SA1 (1490 zł), przy okazji zyskasz też na wzmacniacz dla kolumn.
TT-1
Gramofon / Przedwzmacniacz MM
Cena: 790 zł

Klasa sprzętu: Hi-Fi
Producent:     Argon Audio, Dania

TT-1 to podstawowy gramofon w naszej ofercie. Zawiera od razu przedwzmacniacz MM, dlatego można podłączyć go do normalnego wejścia RCA we wzmacniaczu. Jeśli Twój wzmacniacz ma wbudowany phono-stage MM, wtedy szybkim ruchem przełącznika w TT-1 ustawisz gramofon w zwykły tryb. Prosta regulacja prędkości obrotowej pokrętłem (33.3 / 45 obrotów na minutę), manualne sterowanie i prosta wkładka Audio Techniki z wymienną igłą. Wszystko po to, aby od razu można było słuchać czarnych płyt.

Jeśli korzystasz z gramofonu który znalazłeś na strychu u dziadków, a wkładka ma igłę nie wymienianą od ćwierć wieku, natychmiast przestań i nie krzywdź swoich płyt. Zaopatrz się w Argon Audio TT-1.
Dostępny w dwóch kolorach: czarnym lub mahoniowym.


LINN LP12 KLINIK w STEREO STEREO Warszawa

Flagowe źródło analogowe Linn'a, gramofon Sondek LP12 jest produkowany nieprzerwanie od ponad 45 lat. Każda, nawet najstarsza wersja może zostać rozbudowana do obecnej, najwyższej konfiguracji, ale jeszcze ważniejsza może być dla wielu użytkowników stała troska o swój gramofon.

Jeśli Państwa gramofon był ustawiany ostatnio kilka lat temu to warto skorzystać z usługi Klinik aby przywrócić go do właściwego stanu. Prosimy o kontakt z nami. Zaproponujemy najlepszą drogę rozbudowy oraz przeprowadzimy profesjonalną kalibrację - również w domu u klienta. Nasz serwis świadczymy w całym kraju, a w wyjątkowych przypadkach, również poza granicami Polski. Twój LP12 znowu może być jak nowy i brzmieć lepiej niż kiedykolwiek.

Jednym z najlepszych ulepszeń, dostępnych dla wszystkich LP12 jest nowe łożysko Karousel. Mniejsze opory toczenia, mniej wibracji, sztywniejszy montaż do sub-chassis i zdecydowana poprawa brzmienia we wszystkich jego aspektach. Zapraszamy do kontaktu - 880 470 181.

PS. Ustawiamy też gramofony innych marek dla naszych klientów.