Jeśli szukasz znakomitych urządzeń zintegrowanych (all-in-one) lub
wzmacniaczy z wejściami cyfrowymi, zapraszamy na stronę -
źródła cyfrowe

Klimax 500 Solo
Wzmacniacz monofoniczny
Cena: 96 000 zł (para)

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Referencyjny wzmacniacz mocy Linn'a. Wykorzystuje najlepsze rozwiązania techniczne w jednym celu - zapewnienia najlepszej jakości brzmienia. Dzięki ogromnej mocy (500W) Klimax Solo poradzi sobie z praktycznie dowolnymi głośnikami na rynku. Wycinana z jednego bloku aluminium, a następnie frezowana obudowa nie tylko pełni rolę radiatora ale również dzieli i ekranuje od siebie dwie połowy: z jednej strony wzmacniacz, z drugiej strony zaawansowany zasilacz Dynamik.

Kompaktowa forma wynika z faktu zastosowania bardzo wysokiej prędkości układów zasilania. Pracują one z częstotliwością 120 kHz. Wzmacniacz ma konstrukję tranzystorową, w klasie AB.

Wejścia XLR oraz RCA, wyjścia głośnikowe w standardzie WBT lub Neutrik. Szczególnie polecamy te drugie, gdyż umożliwiają podłączenie kolumn w bi-wiringu, co często poprawia brzmienie.

Liczba kanałów: 1
Moc: 250W (8 Ω)   /   500W (4 Ω)   /   1000W (2 Ω)
Klimax 500 Twin
Wzmacniacz stereofoniczny
Cena: 42 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Bardziej przystępna cenowo wersja flagowego wzmacniacza Linn'a. Układ wzmocnienia to opatentowany układ Chakra, będący hybrydą tranzystora bi-polarnego z układami monolitycznymi. Wycinana z jednego bloku aluminium, a następnie frezowana obudowa nie tylko pełni rolę radiatora ale również dzieli i ekranuje od siebie dwie połowy: z jednej strony wzmacniacz, z drugiej strony zaawansowany zasilacz Dynamik.

Kompaktowa forma wynika z faktu zastosowania bardzo wysokiej prędkości układów zasilania. Pracują one z częstotliwością 120 kHz. Wzmacniacz ma konstrukję tranzystorową, w klasie AB.

Wejścia XLR oraz RCA, wyjścia głośnikowe w standardzie WBT lub Neutrik. Szczególnie polecamy te drugie, gdyż umożliwiają podłączenie kolumn w bi-wiringu, co często poprawia brzmienie. Twin świetnie sprawdzi się w systemie aktywnym ze zwrotnicą Exaktbox.

Liczba kanałów: 2
Moc: 125W (8 Ω)   /   250W (4 Ω)   /   500W (2 Ω)
Akurate x200
Wzmacniacz
Cena: od 19 500

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Sercem wzmacniaczy mocy Akurate, jest opatentowana technologia Linn Chakra, dotychczas wykorzystywana wcześniej jedynie w najdroższych wzmacniaczach mocy Klimax.

Charakteryzuje się ona użyciem mniejszej liczby elementów, generuje mniej ciepła, powoduje mniej zniekształceń i cichą pracę. Oferuje za to większą stabilność, lepszą dynamikę i więcej mocy. Doskonała w swojej prostocie pozwala na zapewnienie znacznie bardziej komfortowych warunków pracy wzmacniacza przy jednoczesnym wyższym poziomie doznań muzycznych.

Układ Chakra to wyjątkowa hybryda dwóch typów układów wzmocnienia - układów monolitycznych oraz tranzystorów bipolarnych. Dzięki opatentowanemu przez Linn'a rozwiązaniu, takie połączenie zapewnia wykorzystanie zalet obu rozwiązań, bez ich wad. Wzmacniacz o topologii Chakra jest bardziej kompaktowy, a dzięki redukcji długości toru sygnałowego, uzyskujemy mniej zniekształceń oraz wierne odwzorowanie oryginalnego sygnału.

Połączenie końcówek mocy z zasilaczem Dynamik, pozwala również na wydajne zasilanie wielu kanałów wzmocnienia jednocześnie. Zamiast wielu elementów elektroniki, możemy zastosować w naszych systemach wzmacniacze 3- oraz 4-kanałowe, zachowując pełną jakość. Docenią to szczególnie posiadacze systemów aktywnych lub osoby myślące o takiej rozbudowie w przyszłości. Dotyczy to również systemów z zewnętrznymi zwrotnicami cyfrowymi Exaktbox w wersji Akurate lub Klimax.

Wzmacniacz Akurate x200 dostępne są z wejściami XLR lub RCA.

Liczba kanałów: od 2 do 4
Moc: 100W (8 Ω)   /   200W (4 Ω)   /   400W (2 Ω)
Akurate Exaktbox-I
Zwrotnica aktywna / Wzmacniacz
Cena: 29 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Zwrotnica cyfrowa Exaktbox-I zamienia Twoje kolumny w inteligentny, podłączony do sieci, rozbudowywany system. Dzięki pominięciu zwrotnicy pasywnej, może wprowadzić wszystkie korekcje sygnału na ścieżce cyfrowej tuż przed wzmocnieniem sygnału do kolumn, dając możliwość budowy systemu Exakt za pomocą tylko dwóch urządzeń.

Akurate Exaktbox-I to połączenie zwrotnicy cyfrowej z 100W wzmacniaczami mocy w technologii Chakra. Osiem kanałów wzmocnienia umożliwia prosty upgrade do systemu Exakt poprzez dodanie tylko jednego elementu do odtwarzaczy Linn DS/DSM.

Akurate Exaktbox-I oferuje wszystkie zalety systemu Exakt dla systemów dzielonych, czyli składających się z zewnętrznych wzmacniaczy oraz kolumn aktywnych. Dzieki łatwej zmianie ustawień przez program Konfig, zwrotnice Exaktbox współpracują z większością obecnie dostępnych, a także już nieprodukowanych kolumn Linn'a.

Zintegrowane wzmocnienie o mocy 100W na kanał (8 kanałów) sprawia, że jest to najbardziej wszechstronne rozwiązanie dla posiadaczy kolumn Linn'a oraz kompatybilnych z systemem Exakt. Do stworzenia systemu wystarcza dodać odtwarzacz Linn DS lub DSM i możemy cieszyć się wszystkimi zaletami systemu aktywnego, bez konieczności dodawania kolejnych elementów elektroniki. W odróżnieniu od stosowanych wcześniej kart aktywnych, Exaktbox-I jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi modelami Linn'a i nie zachodzi konieczność wymiany układów wewnątrz wzmacniacza przy zmianie kolumn na wyższy model.

Akurate Exaktbox-I posiada wejścia w standardzie Exakt Link.

Liczba kanałów: 8
Moc: 50W (8 Ω)   /   100W (4 Ω)   /   200W (2 Ω)
Majik x100
Wzmacniacz
Cena: od 9 900 zł

Klasa sprzętu: Premium Hi-Fi
Producent:     Linn Products, Szkocja

Bez względu na to czy potrzebujemy wysokiej klasy wzmocnienia do systemu stereo lub kina domowego, wzmacniacze mocy Majik dostarczą nam wysokiej jakości prąd dla naszych kolumn, oferując muzykalne, przyjemne i pełne kontroli brzmienie. Podobnie jak w wyższych seriach wzmacniaczy, tutaj również trafiła przeskalowana z referencyjnych wzmacniaczy technologia wzmocnienia hybrydowego Chakra.

Rodzina wzmacniaczy Majik składa się z pięciu modeli:
Majik 2100 - 2 kanały, 100 W wzmocnienia na kanał
Majik 3100 - 3 kanały, 100 W wzmocnienia na kanał
Majik 4100 - 4 kanały, 100 W wzmocnienia na kanał
Majik 5100 - 5 kanałów, 100 W wzmocnienia na kanał
Majik 6100 - 6 kanałów, 100 W wzmocnienia na kanał

Wzmacniacze Majik korzystają z zasilaczy Dynamik, które generują stabilne i czyste zasilanie dla wszystkich sekcji urządzenia. Zapewniając lepszą izolację od zakłóceń oraz wydajność niż typowe, cieżkie i szumiące układy zasilania.
Typowo dla urządzeń Linn'a, wzmacniacz Majik x100 dysponuje sporą wydajnością mocową, co widać po podwajaniu się jej przy spadku impedancji o połowę.

Liczba kanałów: od 2 do 6
Moc: 50W (8 Ω)   /   100W (4 Ω)   /   200W (2 Ω)
SA1
DAC / Wzmacniacz
Cena: 1 490 zł

Klasa sprzętu: Hi-Fi
Producent:     Argon Audio, Dania

Wzmacniacz i przetwornik cyfrowo-analogowy duńskiego producenta redefiniuje jak dobre brzmienie można uzyskać relatywnie niewielkim kosztem.

Jeśli właśnie odkrywasz świat Hi-Fi, SA1 może być podstawą Twojego pierwszego, prawdziwego systemu stereo. Zamknięty w kompaktową, elegancką obudowę zawiera wszystko czego potrzebujesz. Wystarczy tylko dobrać i podłączyć odpowiednie głośniki - podstawkowe lub podłogowe.

Zapomnij o wynalazkach z portalu aukcyjnego czy perełkach z niemieckiej wystawki. Ten wzmacniacz sprawi, że Twoja muzyka ożyje i nie będziesz miał ochoty przestać jej słuchać.