Jeśli szukasz znakomitych urządzeń zintegrowanych (all-in-one) lub
wzmacniaczy z wejściami cyfrowymi, zapraszamy na stronę -
źródła cyfrowe

Klimax 500 Solo
Wzmacniacz monofoniczny
Cena: 96 000 zł (para)

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Referencyjny wzmacniacz mocy Linn'a. Wykorzystuje najlepsze rozwiązania techniczne w jednym celu - zapewnienia najlepszej jakości brzmienia. Dzięki ogromnej mocy (500W) Klimax Solo poradzi sobie z praktycznie dowolnymi głośnikami na rynku. Wycinana z jednego bloku aluminium, a następnie frezowana obudowa nie tylko pełni rolę radiatora ale również dzieli i ekranuje od siebie dwie połowy: z jednej strony wzmacniacz, z drugiej strony zaawansowany zasilacz Dynamik.

Kompaktowa forma wynika z faktu zastosowania bardzo wysokiej prędkości układów zasilania. Pracują one z częstotliwością 120 kHz. Wzmacniacz ma konstrukję tranzystorową, w klasie AB.

Wejścia XLR oraz RCA, wyjścia głośnikowe w standardzie WBT lub Neutrik. Szczególnie polecamy te drugie, gdyż umożliwiają podłączenie kolumn w bi-wiringu, co często poprawia brzmienie.

Liczba kanałów: 1
Moc: 250W (8 Ω)   /   500W (4 Ω)   /   1000W (2 Ω)
Klimax 500 Twin
Wzmacniacz stereofoniczny
Cena: 42 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Bardziej przystępna cenowo wersja flagowego wzmacniacza Linn'a. Układ wzmocnienia to opatentowany układ Chakra, będący hybrydą tranzystora bi-polarnego z układami monolitycznymi. Wycinana z jednego bloku aluminium, a następnie frezowana obudowa nie tylko pełni rolę radiatora ale również dzieli i ekranuje od siebie dwie połowy: z jednej strony wzmacniacz, z drugiej strony zaawansowany zasilacz Dynamik.

Kompaktowa forma wynika z faktu zastosowania bardzo wysokiej prędkości układów zasilania. Pracują one z częstotliwością 120 kHz. Wzmacniacz ma konstrukję tranzystorową, w klasie AB.

Wejścia XLR oraz RCA, wyjścia głośnikowe w standardzie WBT lub Neutrik. Szczególnie polecamy te drugie, gdyż umożliwiają podłączenie kolumn w bi-wiringu, co często poprawia brzmienie. Twin świetnie sprawdzi się w systemie aktywnym ze zwrotnicą Exaktbox.

Liczba kanałów: 2
Moc: 125W (8 Ω)   /   250W (4 Ω)   /   500W (2 Ω)
Akurate x200
Wzmacniacz
Cena: od 19 500

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Sercem wzmacniaczy mocy Akurate, jest opatentowana technologia Linn Chakra, dotychczas wykorzystywana wcześniej jedynie w najdroższych wzmacniaczach mocy Klimax.

Charakteryzuje się ona użyciem mniejszej liczby elementów, generuje mniej ciepła, powoduje mniej zniekształceń i cichą pracę. Oferuje za to większą stabilność, lepszą dynamikę i więcej mocy. Doskonała w swojej prostocie pozwala na zapewnienie znacznie bardziej komfortowych warunków pracy wzmacniacza przy jednoczesnym wyższym poziomie doznań muzycznych.

Układ Chakra to wyjątkowa hybryda dwóch typów układów wzmocnienia - układów monolitycznych oraz tranzystorów bipolarnych. Dzięki opatentowanemu przez Linn'a rozwiązaniu, takie połączenie zapewnia wykorzystanie zalet obu rozwiązań, bez ich wad. Wzmacniacz o topologii Chakra jest bardziej kompaktowy, a dzięki redukcji długości toru sygnałowego, uzyskujemy mniej zniekształceń oraz wierne odwzorowanie oryginalnego sygnału.

Połączenie końcówek mocy z zasilaczem Dynamik, pozwala również na wydajne zasilanie wielu kanałów wzmocnienia jednocześnie. Zamiast wielu elementów elektroniki, możemy zastosować w naszych systemach wzmacniacze 3- oraz 4-kanałowe, zachowując pełną jakość. Docenią to szczególnie posiadacze systemów aktywnych lub osoby myślące o takiej rozbudowie w przyszłości. Dotyczy to również systemów z zewnętrznymi zwrotnicami cyfrowymi Exaktbox w wersji Akurate lub Klimax.

Wzmacniacz Akurate x200 dostępne są z wejściami XLR lub RCA.

Liczba kanałów: od 2 do 4
Moc: 100W (8 Ω)   /   200W (4 Ω)   /   400W (2 Ω)
Akurate Exaktbox-I
Zwrotnica aktywna / Wzmacniacz
Cena: 29 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Linn Products, Szkocja

Zwrotnica cyfrowa Exaktbox-I zamienia Twoje kolumny w inteligentny, podłączony do sieci, rozbudowywany system. Dzięki pominięciu zwrotnicy pasywnej, może wprowadzić wszystkie korekcje sygnału na ścieżce cyfrowej tuż przed wzmocnieniem sygnału do kolumn, dając możliwość budowy systemu Exakt za pomocą tylko dwóch urządzeń.

Akurate Exaktbox-I to połączenie zwrotnicy cyfrowej z 100W wzmacniaczami mocy w technologii Chakra. Osiem kanałów wzmocnienia umożliwia prosty upgrade do systemu Exakt poprzez dodanie tylko jednego elementu do odtwarzaczy Linn DS/DSM.

Akurate Exaktbox-I oferuje wszystkie zalety systemu Exakt dla systemów dzielonych, czyli składających się z zewnętrznych wzmacniaczy oraz kolumn aktywnych. Dzieki łatwej zmianie ustawień przez program Konfig, zwrotnice Exaktbox współpracują z większością obecnie dostępnych, a także już nieprodukowanych kolumn Linn'a.

Zintegrowane wzmocnienie o mocy 100W na kanał (8 kanałów) sprawia, że jest to najbardziej wszechstronne rozwiązanie dla posiadaczy kolumn Linn'a oraz kompatybilnych z systemem Exakt. Do stworzenia systemu wystarcza dodać odtwarzacz Linn DS lub DSM i możemy cieszyć się wszystkimi zaletami systemu aktywnego, bez konieczności dodawania kolejnych elementów elektroniki. W odróżnieniu od stosowanych wcześniej kart aktywnych, Exaktbox-I jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi modelami Linn'a i nie zachodzi konieczność wymiany układów wewnątrz wzmacniacza przy zmianie kolumn na wyższy model.

Akurate Exaktbox-I posiada wejścia w standardzie Exakt Link.

Liczba kanałów: 8
Moc: 50W (8 Ω)   /   100W (4 Ω)   /   200W (2 Ω)
Majik x100
Wzmacniacz
Cena: od 9 900 zł

Klasa sprzętu: Premium Hi-Fi
Producent:     Linn Products, Szkocja

Bez względu na to czy potrzebujemy wysokiej klasy wzmocnienia do systemu stereo lub kina domowego, wzmacniacze mocy Majik dostarczą nam wysokiej jakości prąd dla naszych kolumn, oferując muzykalne, przyjemne i pełne kontroli brzmienie. Podobnie jak w wyższych seriach wzmacniaczy, tutaj również trafiła przeskalowana z referencyjnych wzmacniaczy technologia wzmocnienia hybrydowego Chakra.

Rodzina wzmacniaczy Majik składa się z pięciu modeli:
Majik 2100 - 2 kanały, 100 W wzmocnienia na kanał
Majik 3100 - 3 kanały, 100 W wzmocnienia na kanał
Majik 4100 - 4 kanały, 100 W wzmocnienia na kanał
Majik 5100 - 5 kanałów, 100 W wzmocnienia na kanał
Majik 6100 - 6 kanałów, 100 W wzmocnienia na kanał

Wzmacniacze Majik korzystają z zasilaczy Dynamik, które generują stabilne i czyste zasilanie dla wszystkich sekcji urządzenia. Zapewniając lepszą izolację od zakłóceń oraz wydajność niż typowe, cieżkie i szumiące układy zasilania.
Typowo dla urządzeń Linn'a, wzmacniacz Majik x100 dysponuje sporą wydajnością mocową, co widać po podwajaniu się jej przy spadku impedancji o połowę.

Liczba kanałów: od 2 do 6
Moc: 50W (8 Ω)   /   100W (4 Ω)   /   200W (2 Ω)
Artera Stereo
Wzmacniacz
Cena: 7 500 zł

Klasa sprzętu: Premium Hi-Fi
Producent:     Quad HiFi, Anglia

Quad Artera Stereo to końcówka mocy zaprojektowana do współpracy z pozostałymi elementami serii Artera: odtwarzaczem Artera Play+ oraz przedwzmacniaczem Artera Pre. Sprawdzi się również z komponentami innych producentów.

Elegancka obudowa z hartowanym szkłem na górze skrywa klasyczne obwody wzmocnienia znane z innych urządzeń tranzystorowych angielskiego producenta. Układy wewnątrz zbudowano w układzie dual-mono, ze wspólnym transformatorem toroidalnym. Artera Stereo dysponuje relatywnie wysoką mocą i może obsługiwać trudne obciążenia ze spadkami impedancji do 2Ω, np. głośników elektrostatycznych.

Artera Stereo wykorzystuje opatentowaną technologię Current Dumping dla uzyskania wyjątkowej dynamiki i szybkości pracy. Do dyspozycji użytkownika mamy wejścia RCA oraz XLR. Podobnie jak wszystkie komponenty z tej serii, wzmacniacz dostępny jest kolorze czarnym lub srebrnym.

Liczba kanałów: 2
Moc: 140W (8 Ω)   /   260W (4 Ω)
SA1
DAC / Wzmacniacz
Cena: 1 490 zł

Klasa sprzętu: Hi-Fi
Producent:     Argon Audio, Dania

Wzmacniacz i przetwornik cyfrowo-analogowy duńskiego producenta redefiniuje jak dobre brzmienie można uzyskać relatywnie niewielkim kosztem.

Jeśli właśnie odkrywasz świat Hi-Fi, SA1 może być podstawą Twojego pierwszego, prawdziwego systemu stereo. Zamknięty w kompaktową, elegancką obudowę zawiera wszystko czego potrzebujesz. Wystarczy tylko dobrać i podłączyć odpowiednie głośniki - podstawkowe lub podłogowe.

Zapomnij o wynalazkach z portalu aukcyjnego czy perełkach z niemieckiej wystawki. Ten wzmacniacz sprawi, że Twoja muzyka ożyje i nie będziesz miał ochoty przestać jej słuchać.
Wzmacniacze lampowe - połączenie klasyki z nowoczesnością
Najlepsze konstrukcje z Wysp Brytyjskich oraz Stanów Zjednoczonych


REX 3 (M) Poweramp
Wzmacniacz monofoniczny
Cena: 198 000 zł (para)

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     BAT, USA

Największy, najmocniejszy i najlepszy wzmacniacz lampowy w 25-letniej historii Balanced Audio Technology. Każdy z monobloków to tak naprawdę dwa wzmacniacze lampowe w jednym, z sygnałem sumowanym dopiero w transformatorze wyjściowym. W odróżnieniu od wielu konstrukcji wysokiej mocy, BAT wykorzystuje unikalną budowę dwóch wzmacniaczy single-ended na każdy kanał, jeden dla każdej połówki sygnału. Zyskujemy wyjątkową jakość, bez ograniczenia mocy.

W rezultacie mamy w pełni symetryczny wzmacniacz wykorzystujący wyłącznie triody do wzmocnienia sygnału i eliminujący tradycyjne wady układów push-pull oraz zwykłych konstrukcji single eneded.

REX 3 posiada automatyczny układ regulacji prądu spoczynkowego oraz rozbudowany system zabezpieczeń wzmacniacza. Doskonały dźwięk, wysoka moc, kontrola, wygoda.

Wejścia: XLR   |   Lampy: 4x 6C33C-B, 4x 6H30, 6x 6SN7, 2x 6V6

Liczba kanałów: 1
Moc: 160W (8 Ω)   /   160W (4 Ω)
REX 3 Poweramp
Wzmacniacz stereofoniczny
Cena: 99 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     BAT, USA

Najlepszy streofoniczny wzmacniacz lampowy konstrukcji BAT. Zaprojektowany na 25-lecie firmy. W odróżnieniu od wielu konstrukcji wysokiej mocy, BAT wykorzystuje unikalną budowę dwóch wzmacniaczy single-ended na każdy kanał, jeden dla każdej połówki sygnału. Zyskujemy wyjątkową jakość, bez ograniczenia mocy.

W rezultacie mamy w pełni symetryczny wzmacniacz wykorzystujący wyłącznie triody do wzmocnienia sygnału i eliminujący tradycyjne wady układów push-pull oraz zwykłych konstrukcji single eneded.

REX 3 posiada automatyczny układ regulacji prądu spoczynkowego oraz rozbudowany system zabezpieczeń wzmacniacza.

Wzmacniacz może zostać rozbudowany do wersji monofonicznej. Wystarczy dokupić drugi wzmacniacz do kompletu.

Wejścia: XLR   |   Lampy: 4x 6C33C-B, 4x 6H30, 6x 6SN7, 2x 6V6

Liczba kanałów: 2
Moc: 80W (8 Ω)   /   80W (4 Ω)
VK-76SE
Wzmacniacz stereofoniczny
Cena: 69 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     BAT, USA

Jeden z najbardziej cenionych wzmacniaczy BATa łączy wysoką moc wyjściową, symetryczną budowę, użycie słynnych triod 6C33C-B (tzw. diabełki) przy relatywnie niewysokiej (jak na produkty amerykańskiej manufaktury) cenie. Wysoka dynamika, naturalna barwa i urzekająca precyzja powodują, że trudno przestać go słuchać.

75 watów na kanał powinno wystarczyć do napędzenia większości kolumn na rynku, dotyczy to również kolumn o niskiej oporności. W odróżneniu od wielu lamp (np. 6550) diabełki dostarczają zdecydowanie więcej mocy, doskonale kontrolują ruchy membrany.

Wzmacniacz może zostać rozbudowany do wersji monofonicznej, o dwukrotnie większej mocy wyjściowej.

Wejścia: XLR   |   Lampy: 4x 6C33C-B, 2x 6H30, 6x 6SN7

Liczba kanałów: 2
Moc: 75W (8 Ω)   /   75W (4 Ω)
VK-56SE
Wzmacniacz stereofoniczny
Cena: 42 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     BAT, USA

Kolejny wzmacniacz konstrukcji BAT oparty o słynną triodę 6C33C-B, będącą jedną z najpilniej strzeżonych wojskowych tajemnic Związku Radzieckiego. Pierwotnie wykorzystywana w myśliwcach MiG, dzięki doskonałym parametrom okazała się wprost stworzona do zastosowania we wzmacniaczach lampowych wysokiej klasy.

Różnice w stosunku do wersji VK-56 nie są widoczne na pierwszy rzut oka, jednak zdecydowanie są słyszalne. Po raz pierwszy zastosowano tutaj super-lampę 6H30, wykorzystywaną m.in. w przedwzmacniaczach BAT. Tutaj pracuje w pierwszym stopniu wzmocnienia prądowego.

Wzmacniacz może zostać rozbudowany do wersji monofonicznej, o dwukrotnie większej mocy wyjściowej.

Wejścia: XLR   |   Lampy: 4x 6C33C-B, 2x 6H30, 4x 6SN7

Liczba kanałów: 2
Moc: 55W (8 Ω)   /   55W (4 Ω)
VK-56
Wzmacniacz stereofoniczny
Cena: 25 000 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     BAT, USA

Najbardziej przystępny wzmacniacz lampowy BAT nie musi oznaczać kompromisów. Znajdziemy tutaj wiele rozwiązań przeniesionych z flagowych konstrukcji. Układ automatycznej regulacji prądu spoczynkowego oraz układy zabezpieczeń zapewniają wygodę używania. Dzięki temu przesiadka z dowolnego wzmacniacza tranzystorowego nie wymaga wyrzeczeń i ciągłego sprawdzania ustawień.

Podobnie jak droższe konstrukcje, VK-56 wykorzystuje budowę symetryczną i wejścia wyłacznie w standardzie XLR.

Wzmacniacz może zostać rozbudowany do wersji monofonicznej, o dwukrotnie większej mocy wyjściowej.

Wejścia: XLR   |   Lampy: 4x 6C33C-B, 4x 6SN7

Liczba kanałów: 2
Moc: 55W (8 Ω)   /   55W (4 Ω)
QC-24
Przedwzmacniacz lampowy
Cena: 5 000 zł

Klasa sprzętu: Premium Hi-Fi
Producent:     Quad HiFi, Anglia

QC-24 to bardzo niepozorne urządzenie z bardzo wysokiej klasy komponentami w środku. Wykorzystuje między innymi podwójną triodę 6111WA oraz specjalne transformatory zaprojektowane przez jednego z uznanych światowych ekspertów od wzmacniaczy lampowych.

Przedwzmacniacz posiada 5 wejść w standardzie RCA i podwójne wyjścia, umożliwiające podłączenie dwóch par monobloków lub aktywnego subwoofera.

Dostępna jest również specjalna wersja QC-24P, będąca lampowym przedwzmacniaczem gramofonowym, z wyjściem regulowanym oraz stałopoziomowym. Jeśli dysponujemy wyłącznie gramofonem to będzie to jedna z najciekawszych propozycji.
QII Integrated
Wzmacniacz zintegrowany
Cena: 17 500 zł

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Quad HiFi, Anglia

Quad II Classic Integrated to klasyczny wzmacniacz lampowy Quada w przygotowany dla współczesnego miłośnika muzyki. Zastosowowano tutaj wysokiej jakości komponenty i rozwiązania z urządzeń dzielonych, jednak dzięki integracji znacząco skrócono ścieżkę sygnałową. Wyższa moc - 25 watów (4-8 Ω) na kanał powinno wystarczyć do współpracy z większością kolumn głośnikowych na rynku.

5 wejść dla zródeł oraz phono-stage MM/MC.

Wejścia: RCA   |   Lampy: 4x KT66, 4x 12AX7, 2x 6922EH
QII Eighty
Wzmacniacz monofoniczny
Cena: 27 500 zł (para)

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Quad HiFi, Anglia

QII Eighty to inspirowany oryginałem wzmacniacz o zdecydowanie większej mocy wyjściowej. Brzmienie w dalszym ciągu jest świeże, detaliczne i muzykalne, jednak mamy dużo więcej możliwości jeśli chodzi o dobór kolumn. 80 watów z lampy powinno poradzić sobie nawet z bardziej opornymi głośnikami. Konstrukcja w postaci monobloków zapewnia mniejsze zniekształcenia oraz umożliwia ustawienie wzmacniaczy blisko kolumn.

Wejścia: RCA   |   Lampy: 4x KT88, 2x 6SL7, 1x 6SN7

Liczba kanałów: 1
Moc: 80W (8 Ω)   /   80W (4 Ω)
QII Forty
Wzmacniacz monofoniczny
Cena: 17 500 zł (para)

Klasa sprzętu: High-End
Producent:     Quad HiFi, Anglia

QII Forty to inspirowany oryginałem wzmacniacz o zdecydowanie większej mocy wyjściowej. Brzmienie w dalszym ciągu jest świeże, detaliczne i muzykalne, jednak mamy dużo więcej możliwości jeśli chodzi o dobór kolumn. Świetna alternatywa dla wielu współczesnych wzmacniaczy tranzystorowych. Konstrukcja w postaci monobloków zapewnia mniejsze zniekształcenia oraz umożliwia ustawienie wzmacniaczy blisko kolumn.

Wejścia: RCA   |   Lampy: 2x KT88, 2x 6SH7, 1x 5U4G

Liczba kanałów: 1
Moc: 40W (8 Ω)   /   40W (4 Ω)
QII Classic
Wzmacniacz monofoniczny
Cena: 10 000 zł (para)

Klasa sprzętu: Premium Hi-Fi
Producent:     Quad HiFi, Anglia

Wzmacniacz Quad II został zaprezentowany na początku lat 50'tych. Classic to współczesny wersja tej przełomowej konstrukcji. Zaprojektowana przez Tima de Paravacini konstrucja ma za zadanie maksymalnie zbliżyć się do oryginalnych rozwiązań, jednocześnie czerpiąc z rozwoju techniki audio.

15W w klasie A na kanał pasuje do oryginalnych elektrostatów Quada oraz bardziej skutecznych kolumn głośnikowych (powyżej 89 dB).

Wejścia: RCA   |   Lampy: 2x KT66, 2x EF86, 1x GZ34

Liczba kanałów: 1
Moc: 15W (8 Ω)   /   15W (4 Ω)