Odtwarza całą cyfrową muzykę
Linn może odtworzyć każdy plik audio. Od popularnych formatów jak mp3, po te najwyższej rozdzielczości – jak Studio Master. A wszystko w najwyższej jakości. Pozbywając się fizycznych nośników w postaci płyty CD, pozbywasz się wszelkich limitów długości i jakości plików muzycznych. Zgraj, załaduj i pozwól Linn’owi zająć się całą pracą.

Twoje półki oraz dyski twarde mogą być zapełnione muzyką, ale jest jej tam więcej, niż zdajesz sobie sprawę… części albumów, które trudno było usłyszeć, skomplikowane melodie, które czekają na odsłonięcie.

Posłuchaj muzyki na Linnie, a poznasz swoje ulubione płyty lepiej niż kiedykolwiek.Kompatybilny z Twoim stylem życia
To, co odtwarzasz na komputerze, teraz lepiej możesz odtwarzać na swoim systemie Linn. Ciesz się tak samo szybkim dostępem do nowej muzyki dzięki systemowi, który nie każe Ci wybierać między jakością a wygodą. Serwisy ‘on demand’ – Spotify, Tidal, Qobuz, a może YouTube, Netflix, HBO czy Amazon Prime – wszystko na co masz ochotę. Każdy z odtwarzaczy pracuje również jako tuner radia internetowego. Dzięki temu możemy słuchać polskich oraz zagranicznych rozgłośni, tak łatwo jak z tunerem FM/DAB.

Błyskawiczny dostęp do biblioteki iTunes
Cała kolekcja iTunes dostępna za jednym kliknięciem – a dzięki systemowi Linn’a w jeszcze lepszej jakości. Uwolnij muzykę z komputera i pozwól jej wypełnić swój dom. Teraz możesz odtwarzać playlisty z iTunes na systemie Linn i cieszyć się nią bez żadnych ograniczeń. Nowe możliwości i nowe brzmienie dla całej Twojej kolekcji muzycznej. Jeśli już korzystasz z Roona lub AirPlaya do strumieniowania swojej muzyki, to nie martw się. Nasze systemy w pełni współpracują z systemami Apple i Roon. Bez względu na to gdzie przechowujesz swoją muzykę.

Przejmij kontrolę nad systemem
Każdy komputer, tablet i smartfon umożliwia Ci wybór muzyki, regulację głośności, przeglądanie okładek oraz tworzenie playlist. Ściągnij aplikację lub otwórz przeglądarkę internetową i steruj swoim systemem. Każde z nich może być doskonałym pilotem. Możesz także wykorzystać nowe urządzenia – iPad, iPhone albo Android w dowolnej konfiguracji, w całym domu.

Dodaj muzykę do swojej sieci
Jeśli masz w domu łącze szerokopasmowe, to najprawdopodobniej masz już sieć. Teraz wystarczy podłączyć odtwarzacz strumieniowy Linn DS i… gotowe. Nieważne jak łączysz się z siecią – zwykły kabel LAN pomiędzy routerem, a odtwarzaczem to najprostszy sposób na początek. Tam, gdzie położenie kabla jest niemożliwe możesz wykorzystać sieć Wi-Fi... lub poprosić nas o wybranie najlepszego rozwiązania.Działa ze wszystkim co już masz
Naszą pasją jest muzyka, ale dobry system to coś więcej. Filmy, gry, telewizja… wszystko co podłączysz do naszego systemu zabrzmi lepiej. Jeśli masz Linn’a, nie musisz decydować się na kompromisy, bez względu na to, na co masz ochotę.

Połącz wszystko razem
Podłącz swoje DVD lub Blu-Ray i poczuj różnicę w jakości swoich filmów. Albo po prostu przesyłaj dźwięk sieciowo. Nie musisz iść do kina, żeby poczuć emocje wielkiego ekranu, zapierające dech w piersiach efekty specjalne czy muzyka, która ożywia obraz. Połącz się z satelitą lub telewizją internetową i oglądaj swoje ulubione pozycje z lepszym niż kiedykolwiek dźwiękiem.

Przygoda w HD
Gry komputerowe zaszły daleko od czasów dwu-tonowych melodyjek. Najnowsze tytuły posiadają wysokiej jakości kompozycje i dźwięki surround, które przekształcają rozrywkę w unikalne doświadczenie. Jeśli zależy ci na tym realizmie – zgiełku bitewnym, świstach powietrza w uszach czy wrzawie tłumów - połącz się z Linnem a usłyszysz wszystko to czego Ci brakowało.

Wybierz swoje sterowanie
Najprawdopodobniej miałeś w swoim życiu już wiele pilotów oraz urządzeń przenośnych. Nie zmuszamy Ciebie do zakupu kolejnego. Wybierz tablet lub telefon, który najbardziej Tobie odpowiada. Pobierz aplikację i działaj. Możesz korzystać jednocześnie z tak wielu metod sterowania jak tylko sobie życzysz. Wszystko działa prosto i intuicyjnie. Z Linn’em każdy ma kontrolę.

Od przechowywania do sterowania, od filmów do gier, nasz system będzie działać z tym co już posiadasz. I to co będziesz mieć w następnym roku. Możemy nie wiedzieć jaki telefon będziesz używać za pięć lat, ale wiemy, że będziesz chciał dalej słuchać muzyki.

Dlaczego strumieniowanie brzmi lepiej?
Mieliśmy dobry powód, aby zakończyć produkować odtwarzacze CD. Odkryliśmy, że strumieniowanie muzyki z sieci komputerowej pozwala uzyskać lepsze brzmienie. Wszystkie odtwarzacze CD mają problemy z błędami odczytu, a ruchome części zakłócają obwody analogowe. Jeśli zgramy płytę i odtworzymy ją przez odtwarzacz Linn DS uzyskamy lepsze brzmienie oraz pozbędziemy się wszystkich problemów kompaktu.

Długa droga studia do domu
Płyta kompaktowa została wymyślona w latach 80-tych. Wtedy to była prawdziwa rewolucja – zapis optyczny za pomocą lasera w erze dyskietek. Na starcie twórcy standardu CD określili maksymalne parametry techniczne zapisu 44.1 kHz przy 16 bitach rozdzielczości. Od ponad 30 lat format nie uległ zmianie. Zmienił się świat w jakim dzisiaj żyjemy. Technika poszła do przodu, również możliwości techniczne używane przy nagrywaniu muzyki w studiach - płyta CD stała w miejscu.

Od kilkunastu lat muzykę nagrywa się w wysokiej rozdzielczości. Jednak problem polega na tym, że muzyka którą rejestrujemy w studiu zanim trafi do naszego domu musi być przycięta, tak aby zmieścić się w wymaganiach zapisu płyty kompaktowej.

Pliki Studio Master to dokładnie to, co zostało zarejestrowane w studiu. Muzyka ma 24 bity rozdzielczości oraz większą szybkość zapisu – 88.2 kHz, 96 kHz lub 192 kHz. Nie zmieści się ona na płycie CD. Dzięki odtwarzaczom Linn DS mamy możliwość odtwarzania naszej ulubionej muzyki w oryginalnej, nieskompresowanej formie.


System dopasowany idealnie do każdego pomieszczenia

Akustyka każdego pokoju jest zupełnie inna i wpływa na brzmienie naszego systemu. Poprawa akustyki poprzez instalację specjalnych elementów rozpraszających lub pochłaniających może być problematyczna lub wręcz niemożliwa. Rozwiązaniem problemu może być dedykowany procesor akustyki LINN Space (2 gen.), który jest wbudowany w każdy odtwarzacz strumieniowy tego szkockiego producenta.

Instalując nowy system muzyczny, nasi specjaliści mierzą Państwa pokój i następnie przy pomocy oprogramowania komputerowego tworzą jego model akustyczny. Korzystając z bazy pomiarów najpopularniejszych modeli kolumn głośnikowych możemy obliczyć ich interakację z pomieszczeniem i wprowadzić odpowiednie poprawki, tak aby zminimalizować wpływ akustyki na brzmienie naszej muzyki.
W rezultacie otrzymujemy wierniejszą reprodukcję naszych ulubionych nagrań w domowym zaciszu, nawet jeśli pokój nie jest i nie bedzie przeznaczony wyłącznie do słuchania muzyki.

Zespół Stereo Stereo został przeszkolony przez pracowników Linn'a,
aby wykorzystać w pełni możliwości procesora akustyki Space.

Zapraszamy do wizyty w naszym salonie.